OTYLIADA - ZASADY

Autor wowo56 dnia 25 luty 2014

  REGULAMIN PRZEPROWADZENIA OGÓLNOPOLSKIEGO NOCNEGO MARATONU PŁYWACKIEGO „OTYLIADA 2014” NA BASENIE „ZŁOTA RYBKA”    

Celem imprezy jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu mającej wpływ na prawidłowy rozwój człowieka, jego kondycję i samopoczucie. Jej adresatami są osoby, które nie uprawiają pływania wyczynowo. Maraton nie ma na celu bicia rekordów, lecz miłe sportowe spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze:))

1.     Zawody rozpoczynają się 1.03.2014r. o godz.  18.00 i kończą 2.03.2014r. o godz. 6.00 na wszystkich pływalniach uczestniczących w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim.
2. 
Wszyscy uczestnicy Otyliady 2014 są ubezpieczeni od NW, dlatego też po zamknięciu listy uczestników nie ma możliwości dopisywania uczestników lub zmian.

3.     Każdy z uczestników „Otyliady 2014”, przy wejściu na pływalnię musi okazać się dokumentem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości oraz wypełnia oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem zawodów i pływalni na której uczestniczy w maratonie oraz  stanie zdrowia pozwalającym na udział w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim i wynikających z tego konsekwencji. 

4.     Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w maratonie, pod warunkiem obecności na pływalni rodzica/ów lub prawnego opiekuna/ów, którzy podpisują oświadczenie obok podpisu dziecka.
Zawodom może towarzyszyć publiczność, pod warunkiem dostosowania się do regulaminu pływalni i pełnej kontroli widowni przez obsługę pływalni.
5.    Nad sportowym przebiegiem zawodów czuwa na każdej pływalni Komisja Sędziowska złożona z wolontariuszy, którą tworzą Sędzia Główny i Sędziowie Torowi.
6.    Sędzia Główny jest osobą odpowiedzialną za prawidłowy przebieg zawodów na pływalni i ma głos rozstrzygający w kwestiach sportowych. Może też w każdej chwili przerwać zawody.
7.    Sędziowie Torowi zliczają czas i odległość pokonaną przez uczestników „Otyliady” na poszczególnych torach pływalni wpisując czas i dystans.
8.    W przypadku stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia lub nieregulaminowego zachowania się, mogą po konsultacji z Sędzią Głównym nakazać uczestnikowi zawodów opuszczenie toru i tym samym zakończenie jego udziału w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim.


9.    Jednocześnie na jednym torze może przebywać do 6 pływaków.
10.Kierunek poruszania po prawej stronie toru -  ruchem kierują sędziowie torowi.
11.Zabrania się skoków do basenu.
12.Start od strony okien - okna na DK Tkacz.
13.W związku z tym że nie znamy możliwości pływackich uczestników, należy zachować ostrożność przy wyprzedzaniu, być wyrozumiałym dla innych uczestników imprezy.


14.Każdy uczestnik Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego bierze udział w zawodach w kostiumie kąpielowym i czepku /organizator zabezpieczy czepek z numerem startowym.

15.Uczestnicy pływają według wyznaczonego harmonogramu dostępnego u Sędziego Głównego- /wstępny podział startowy poniżej/

16.Wszyscy uczestnicy „Otyliady 2014” otrzymają certyfikat uczestnictwa, a specjalnymi nagrodami na każdej pływalni uhonorowani zostaną pływacy, którzy przepłynęli najdłuższy dystans, najstarsi, najmłodsi i najliczniejsze rodziny.
17.
W trakcie pływania punktowane są 2 wejścia (czyli 1 wyjście:), czas przerwy dowolny /np.: na spożycie posiłku, / zgłasza ten fakt sędziemu torowemu i oczekuje później na miejsce na torze;

18.Ilość osób pływających na torze, zależny jest od możliwości basenu i decyzji sędziego torowego. 19.Wejście na płytę basenu tylko przez szatnie.
20.Oczekujący przebywają w holu lub na trybunie.
21.Posiłki będzie mona spożywać obok pokoju socjalnego z linia suszarek.

22.W czasie imprezy uczestnicy mogą korzystać z atrakcji basenu.  

kierownictwo basenu ZS4 – „ZŁOTA RYBKA”  
Wersja do druku